Їй по паспорту всього 50,  а насправді – більше століття

Мелітопольська ЗОШ І-ІІІ ст. №8 чи не найдавніша серед шкіл міста Мелітополя. Тихе, заховане у вербах село Піщане… Саме тут у 90 роки позаминулого століття заснована початкова церковно-приходська школа при церкві Андрія Крицького. В роки радянської  влади школа була єдиним осередком освіти та культури нашого краю. До 1934 року вона була початковою, а в березні 1935 школа із початкової перетворилася на  семирічну. Тоді в ній навчалося  150 дітей. Часи були нелегкі: підручники один на п’ятьох, взуття  у дітей одне на всіх у сім’ї, тому й учитись ходили по черзі. Замість портфеля – полотняний мішечок, але все одно  усі старались отримати якомога  більше знань. А у вечірній час навчались дорослі, хто хотів навчитись писати і читати. Від часу заснування  навчання  в школі №8 велось українською мовою. Згодом школа стала восьмирічною і такою вона залишається до 1968 року. 

Після визволення міста Мелітополя від німецько-фашистських загарбників навчання в школі відновилось у  листопаді 1943 року.  Під час окупації міста  в школі (на вулиці Калініна,  в старому корпусі)  розташовувався штаб воєнної поліції.  В  перші післявоєнні роки число учнів постійно росло, у школі навчалося 320 учнів (13 класів), працювало 18 учителів. Був побудований новий корпус школи на  вулиці Бєлякова, куди перевели  початкові класи.

З 1950 року школа стає середньою, загальноосвітньою.  У  школі вже 19 класів – 500 учнів і 27 учителів. А з 1957 по 1961 роки  у восьмих класах було  введено профільне навчання: токарна справа та овочеводство.

З 1961 року школа переходить на восьмирічне навчання. З’являються 2 обладнані для навчання трудові майстерні. З 31 вчителя – 26 з вищою освітою. Режим роботи школи в 2 зміни, 3-я  – для робочої молоді.

У 1976 році кількість учнів -1100 дітей, школа одержує статус  середньої  І-ІІІ ступенів. За останні 25 років школа випустила більше 3000  учнів. Майже кожний житель мікрорайону Піщане навчався в школі  №8.  Багато сімей стали шкільними династіями – учнів та вчителів.

В різні роки школу очолювали Жилов В.П., Литовченко М.М., Винокурова М.Ю., Романов М.Ю., Сиродой С.Я.

З   1999 року  по 2014 роки  директор школи  – Голікова Світлана Пилипівна.

З 1 вересня 2014 року школу очолює Заменягре Олена Михайлівна (до речі випускниця цієї школи).

Ми  пишаємося  нашими  вчителями:  Голіковою С.П, Міфле Г.П., Малюгою Л.Г, Колесніком С.Г., Коваленко І.В, Константиновою С.В., Колодій Т.З., Мариновою  Л.О., Бондаренко І.Л., Четверик І.Л., Брен І.А., Заєзжай Д.Г.  які працюють  в школі  більше 25 років.

Багато з тих,  хто починав свій педагогічний шлях в стінах 8-ї школи  стали директорами шкіл,  заступниками директорів, методистами міськуо.  

З 2005 року в школі запроваджено профільне навчання: філологічний та природничий напрям.

Але не тільки спогадами цікава школа.

Наша гордість – це учні, що прославляють рідну  школу далеко за межами м. Мелітополя  і тим самим вписують нові сторінки в історію життя школи №8.

В школі навчалися директор Моторного заводу Горбань А.С., директор міського елеватору Желєв С.С., відомий модельєр Власенко Аксана, викладач Запорізького технічного університету І. Грозовський, поет Олег Гончаренко та багато інших.

Щороку випускники школи за особливі успіхи в навчанні нагороджуються золотими та срібними медалями.